polskaracja.pl brudziński
źródło: Joachim Brudziński | YT - Janusz Jaskółka

Brudziński ubolewa z powodu konfliktów wewnątrz Partii: “Przerżniemy wybory tak, że…”

Joachim Brudziński, jeden z najbliższych współpracowników szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego na antenie Polsat News zauważył, że wewnątrz ekipy rządzącej istnieją “potknięcia i spory”, ale pozostawanie “zjednoczonym” ma być jedyną możliwością trwania u władzy.

W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim Brudziński zaatakował kierowców krytykujących PKN Orlen za wysokie ceny paliw.

Brudziński: Ludzie wkurzeni na Orlen to kierowcy limuzyn PO

Sądzę, że ci wkurzeni kierowcy to tak naprawdę kierowcy limuzyn Platformy Obywatelskiej czy innych partii opozycyjnych – uważa prominentny członek PiS.

Twierdził, że “stawianie zarzutu prezesowi Obajtkowi [szefowi PKN Orlen – red.]”, że pomimo podwyżki VAT ceny paliw nie wzrosły “jest z pogranicza kabaretu politycznego”.

Powyższe słowa Brudzińskiego szybko doczekały się odpowiedzi ze strony działaczy opozycji. Senator Krzysztof Brejza wskazał, że jest to “pogarda dla Polaków przepłacających na stacjach państwowego monopolu“. Poseł Arkadiusz Myrcha zauważył z kolei, że “kierowców wkurzonych” na działania Orlen są już miliony.

Mamy miliony wkurzonych kierowców, ale i ich rodzin, którzy przez miesiąc byli nabijani w bambuko przez Obajtka i Orlen. Opozycji nie chodzi o to, że od 1 stycznia ceny nie wzrosły, ale o to, że do 31 grudnia były za wysokie – wskazał.

“Przerżniemy wybory…”

Rymanowski spytał, czy możliwym jest, aby partie tworzące ekipę rządzącą poszły do wyborów osobno.

Jak będziemy podzieleni, to przerżniemy wybory tak, że – jak mawiał Zagłoba – “zginiemy marnie my i pchły nasze” – mówił Brudziński.

Stwierdził, że trwanie u władzy jest niemożliwe, jeśli ekipa rządząca ulegnie podziałowi. Przestrzegł, że arogancja już niejednokrotnie doprowadziła do upadku partie rządzące Polską.

CZYTAJ TEŻ: Najwyższa Izba Kontroli zbada działania Orlenu i Obajtka? “Mógł działać na szkodę Skarbu Państwa”

Jestem politykiem, który pamięta tak aroganckie postawy silnych partii politycznych, które prowadził do ich upadku. Często powtarzam koleżankom i kolegom, jak zaskoczyły się losy niegdyś bardzo silnego SLD – zauważa.

Źródło: Polsat News

+1
0
+1
0
+1
2
+1
1
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 6 =

Zobacz również