polskaracja.pl bochenek willa
źródło: | Fot. KPRM - P.Tracz / Szutenbach, CC BY-SA 3.0 PL, via Wikimedia Commons

Bochenek o aferze Willa+: TVN z “dobrego programu robi jakiś dym i zamieszanie”

Rzecznik PiS Rafał Bochenek odniósł się do krytyki, jaka na jego partię spada w związku z programem “Willa+”, dzięki któremu blisko 40 000 000 zł z publicznych pieniędzy trafiło w ręce podmiotów powiązanych z politykami PiS. – [Dziennikarze TVN – red.] pewnie jeszcze nie raz będą chcieli z dobrych programów realizowanych przez nasze resorty zrobić jakiś dym – mówił w “PR24”.

Przypomnijmy – “Willa+” to popularne w polskich mediach określenie na najnowszą program, który przygotowało kierowane przez Przemysława Czarnka Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki temu programowi ok. 40 000 000 złotych z pieniędzy polskich podatników zostało przejęte przez fundacje, w których zasiadają m.in. prominentni działacze partyjni PiS oraz urzędnicy państwowi.

Wielki projekt za pieniądze podatnika

Jedną z fundacji, które skorzystały na programie Willa+ jest Fundacja Polska Wielki Projekt, w której organach zasiadają m.in.: były szef MSZ Jacek Czaputowicz (PiS), europosłowie PiS Zdzisław Krasnodębski i Ryszard Legutko, był szef BBN Paweł Soloch, prorządowy publicysta Bronisław Wildstein, doradca prezydenta Dudy Andrzej Zybertowicz oraz Andrzej Przyłębski, czyli mąż prezes TK Julii Przyłębskiej – podała posłanka opozycji Katarzyna Lubnauer.

Jak informuje oko.press, za zdobyte pieniądze fundacja ma kupić zabytkową “willę Zygmunta Łazarskiego” na warszawskim Mokotowie.Willa ma powierzchnię ponad 400 metrów kwadratowych.

Bochenek: “Pewnie jeszcze nie raz będą chcieli z dobrych programów zrobić dym”

W wywiadzie udzielonym kontrolowanemu przez rząd “Polskiemu Radiu 24” Bochenek odpowiadał na krytykę, z jaką w ostatnich dniach mierzy się partia Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził, że Willa+ to jest “dobry program”, a afera wokół niego została “rozkręcona przez TVN”.

Nie chcę komentować jakby całej tej afery rozkręconej przez TVN, bo to jest afera TVN-u nie pierwsza, nie ostatnia i pewnie jeszcze nie raz będą chcieli z dobrych programów realizowanych przez nasze resorty zrobić jakiś dym i zamieszanie

– twierdził Bochenek.

Wskazał, że siłą, która wokół programu Willa+ “robi najwięcej szumu” jest opozycja, która – jak twierdzi rzecznik PiS – “wywłaszczała, eksmitowała ludzi”. Wskazał, że opozycja wciąż jest silna w wielu samorządach, które – jak uważa polityk – “finansują bardzo szkodliwe lewackie organizacje”, które mają “seksualizować dzieci” i być “szkodliwe” dla polskiej młodzieży.

Bochenek odniósł się także do wniosku o wotum nieufności, jaki przeciwko Czarnkowi skierowali opozycyjni posłowie.

Takie prawo opozycji, co jakiś czas składają wnioski o wotum nieufności

– wskazał.

“Im się te pieniądze po prostu należały”

Zdaniem Bochenka, jest to “próba bicia piany”, zaś sama opozycja “próbuje szukać tematów zastępczych”.

Zewsząd dobiega oburzenie w związku z rozdaniem przez ministra Czarnka 40 mln zł koleżankom i kolegom z PiS oraz braciom i siostrom w wierze. Oburzeni widzą poszczególne drzewa, ale nie dostrzegają sadu, który PiS zasadził, by zbierać obfite plony. Pamiętają Państwo wykrzyczane w Sejmie: Im się te pieniądze po prostu należały”? Członkowie rządu Beaty Szydło wzięli sobie 6 mln zł nagród. Dziś można powiedzieć, że to było rozpoznanie terenu. Coś jak chiński balon nad USA

– skomentował były premier Leszek Miller w felietonie dla “Super Expressu”

CZYTAJ TEŻ: Sakiewicz chciał pobić posła opozycji? “Czy ten cham…” [WIDEO]

Źródło: Polskie Radio 24 / se.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =

Zobacz również