polskaracja.pl: Adam Niedzielski podał się do dymisji
źródło: Screen z kanału YouTube

Adam Niedzielski podał się do dymisji. Wiadomo, kto zajmie miejsce ministra

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał się do dymisji – przekazał premier Mateusz Morawiecki. Wiadomo, kto zastąpi szefa resortu zdrowia.

Niedawno ws. ministra Niedzielskiego wybuchła burza związana z opublikowaniem danych lekarza i informacji o lekach, które sobie wypisał. Wówczas na ministra wylała się fala hejtu. Niedługo później szef polskiego rządu ogłosił, że Niedzielski odchodzi.

– Pani poseł, wkrótce pani minister Katarzyna Sójka jest dobrze do tej roli przygotowana. To lekarka, internistka z kilkunastoletnim doświadczeniem w wykonaniu zawodu. Jej doświadczenie, jej empatia, jej podejście do tych tematów pozwoli kontynuować wszystko to, co jest najważniejsze, wszystko to, co jest najlepsze – poinformował premier.

Katarzyna Sójka nowym ministrem zdrowia

– Pani doktor Katarzyna Sójka zna specyfikę funkcjonowania Ministerstwa Zdrowia, ponieważ pracowała w komisji zdrowia Sejmu. Jeszcze dzisiaj wystąpię do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o dokonanie stosownych zmian w Radzie Ministrów i mam nadzieję, że wkrótce będą one mogły być sfinalizowane – dodał Morawiecki.

Następnie przyznał, że kampania wyborcza jest wyjątkowo trudnym czasem, w którym łatwo jest zdemaskować przeciwnika politycznego.

– To taki okres, w którym musimy być szczególnie wrażliwi na jakikolwiek błąd, na jedno słowo za dużo, nawet w momencie, kiedy obnaża się kłamstwa i manipulacje strony przeciwnej. Media i strona przeciwna dokonały absolutnej manipulacji, kłamstwa i to kłamstwo zostało udowodnione, obnażone. Jednak w trakcie tego obnażania kłamstwa doszło jednocześnie też do pewnego błędu i właśnie dlatego, aby uwrażliwić, uczulić, aby nie było dzisiaj koncentracji na tym błędzie, tylko na tym, co jest najważniejsze, a więc na dobru pacjenta – podkreślił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Transfer Roberta Lewandowskiego? Pojawiły się sensacyjne doniesienia

źródło: Polsat News

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Zobacz również