polskaracja.pl: Cena za jajecznicę wprawiła ją w osłupienie
źródło: pixabay.com

Dziennikarka pojechała do Sopotu. Cena za jajecznicę wprawiła ją w osłupienie

Rozpoczął się sezon wakacyjny. Turyści chętnie odwiedzają nadmorskie miejscowości. Szczególnie w Sopocie ze względu na wiele atrakcji jest bardzo tłoczno.

Dziennikarka serwisu WP Turystyka udała się do Sopotu, by sprawdzić aktualne ceny i zapytać Polaków, jak im się wypoczywa. W pewnym momencie doznała prawdziwego szoku. Kobieta odwiedziła kilka lokali gastronomicznych i napisała artykuł o tym, ile należy zapłacić za popularne przysmaki. Na przykład za suchego gofra należy zapłacić 10 złotych, natomiast z owcami i polewą już 15 złotych. Jeżeli komuś zamarzyłaby się do tego bita śmietana, to trzeba wydać 25 złotych. W przypadku gałki lodów będzie to wydatek 8 złotych. Miłośnicy piwa z 0,33 l muszą zapłacić 15 złotych, natomiast za 0,5 l od 19 do 22 złotych. Za to świeży sok 0,35 ml kosztuje 12-20 złotych.

Horrendalna cena za jajecznicę

Największym zaskoczeniem okazała się jednak jajecznica, za którą należy zapłacić krocie. W przypadku tej z trzech jaj turyści muszą przygotować się na wydatek rzędu 40 złotych, natomiast całego śniadania (jajka, kiełbaski i boczek) już 50 złotych. Szalejąca drożyzna z pewnością nie przyczyni się do wzrostu zainteresowania wypoczynkiem i wczasami. Coraz więcej Polaków rezygnuje z wakacji i korzystania z gastronomii na rzecz tańszych rozrywek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Joe Biden: Jest zbyt wcześnie, by podejmować decyzję w sprawie akcesji Ukrainy do NATO

źródło: WP Turystyka

+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również