Polskaracja.pl: Potężny pożar
źródło: pixabay.com

Tragiczny pożar w Trzcińcu. Według nieoficjalnych doniesień zginął znany aktor

W miejscowości Trzciniec w woj. lubelskim doszło do śmiertelnego pożaru. Niestety prawdopodobnie zginął w nim znany polski aktor. Ciało 87-latka znaleziono w spalonym domu.

Jak donoszą media, chodzi o Piotra Wysockiego, który przez lata związany był z Teatrem Osterwy w Lublinie. O szczegółach poinformowała asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

– Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że w skutek pożaru śmierć poniosła jedna osoba, która przebywała w środku. W tej chwili ustalamy jej tożsamość, ale przypuszczamy, że jest to 87-letni mężczyzna, który w tym domu sam zamieszkiwał – powiedziała asp. szt. Żur.

Nie żyje znany aktor

Jak podaje “Tygodnik Lokalny. Wspólnota Opolska” w domu, który zajął ogień, mieszkał aktor teatralny i filmowy Piotr Wysocki. Mężczyzna pracował w Teatrze Osterwy od 1969 do 2001 roku. Następnie przeszedł na emeryturę, jednak od czasu do czasu grywał w różnych spektaklach.

– Aktorzy wspominają, że potrafił z nawet najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w “Widnokręgu”, który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy – dodała rzeczniczka.

Aktor znany był również z filmów “Chopin. Pragnienie Miłości”, “Kariera Nikodema Dyzmy” i “Czterej Pancerni i Pies”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: ISW: Putin dąży do wykorzystania zachodnich obaw dotyczących eskalacji nuklearnej

źródło: RMF24 / wp.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również