polskaracja.pl: Zabójstwo Eryka Romanowskiego
źródło: Screen z kanału YouTube

„To nie są dzieci, to są mordercy!”. Matka pobitego Eryka z Zamościa zabrała głos

16-letni Eryk Romanowski został zamordowany w Zamościu 28 lutego. Nastolatek został napadnięty przez swoich rówieśników, kiedy opuścił szkołę.

– Żądam, żeby oprawcy mojego syna byli sądzeni jak dorośli – powiedziała w rozmowie z dziennikarzem “Państwa w Państwie” matka pobitego na śmierć chłopaka.

Sprawcy pobicia zachowali się wyjątkowo skandalicznie i brutalnie. Według relacji licznych świadków po incydencie śmiali się i wycierali sobie krew z butów. Ponadto twierdzili, że “wyjdą po trzech miesiącach”.

– Trzeba powiedzieć wprost – to nie były dzieci, to była grupa nabuzowanych mężczyzn, żeby tego Eryka pobić. A do tego dziewczyna, która ich na to namówiła. To ona była prowodyrką, a dodatkowo wszystko kręciła telefonem, bardzo ją to cieszyło – dodał Tadeusz Kasprzyk, który jest partnerem matki zamordowanego chłopca.

Do pobicia Eryka doszło przed godziną 16 w centrum miasta. Pomimo tego, nikt nie zareagował i mu nie pomógł. Grupa nastolatków przez kilka minut pastwiła się nad swoją ofiarą. Na koniec zatrzymany Daniel G. zadał Erykowi śmiertelny cios w głowę.

Matka Eryka nie wytrzymała

Kobieta przyznała, że jej syn został okrutnie pobity i wszędzie miał siniaki. Dodatkowo miał złamany nos.

– Nie mogłam na to patrzeć, to przecież był mój syn, moje dziecko, moja duma… – powiedziała zrozpaczona Iwona Romanowska.

Przypomnijmy, że najstarszy ze sprawców 17-letni Daniel G. znalazł się już w areszcie. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu 25 lat więzienia. Pozostali oprawcy, którzy mają po 16 lat, zostaną osądzeni przez sąd rodzinny.

– Jak napadli mojego syna, to przyszli bez rodziców. Jak go kopali, to mamusia i tatuś nie trzymali za rączkę. A teraz nagle do sądu z mamusią i tatusiem? Teraz nagle dzieci? To nie są dzieci, to są mordercy – podkreśliła kobieta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Janusz Weiss. Popularny dziennikarz odszedł po długiej chorobie

źródło: Państwo w Państwie

+1
12
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również