polskaracja.pl: Minister Błaszczak
źródło: Screen z YouTube

Tajemniczy obiekt nad Bydgoszczą. Jest oświadczenie szefa MON

Mariusz Błaszczak zapewnił, że w grudniu Wojsko Polskie wiedziało o obiekcie w polskiej przestrzeni powietrznej. Brano pod uwagę, że obiekt ten może być rakietą.

Obiekt został znaleziony we wsi Zamość blisko Bydgoszczy. Nieoficjalnie media informowały, że jest to rosyjski pocisk manewrujący Ch-55. Szef MON uspokoił, że Centrum Operacji Powietrznych przeprowadziło wszystkie działania w sposób prawidłowy.

Mariusz Błaszczak poinformował, że zlecił kontrolę ws. doniesień o nietypowym obiekcie. Wydał w tym celu oświadczenie.

– Ustalono, że 16 grudnia podległe dowódcy operacyjnemu Centrum Operacji Powietrznych otrzymało od ukraińskiej strony informację o zbliżającym się w stronę polskiej przestrzeni powietrznej obiekcie, który może być rakietą – powiedział.

Minister dodał, że środki dyżurne WP były w pełnej gotowości bojowej, tak samo samoloty Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej oraz US Air Force.

– COP poinformowało w meldunku przełożonego – dowódcę operacyjnego o niezidentyfikowanym obiekcie, który pojawił się nad Polską – zapewniał dalej.

– Stanowczo dementuję informacje, które pojawiły się w mediach, że odmówiłem zlecenia poszukiwania obiektu oraz skierowania na miejsce dodatkowych żołnierzy WOT – wyjaśnił Błaszczak.

Polityk ponadto oświadczył, że kontrola wykazała zaniechania dowódcy operacyjnego jeżeli chodzi o poszukiwania obiektu.

Na miejsce wysłano jedynie patrol policji, a poszukiwania za pomocą śmigłowca przeprowadzono dopiero w dniu 19 grudnia. Do poszukiwań nie włączono żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej – powiedział szef MON.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Nasz nowy dom”. Kto zastąpi Katarzynę Dowbor? Pojawiły się pewne sugestie

źródło: Twitter / Onet

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również