polskaracja.pl szydło
źródło: Beata Szydło / Jarosław Kaczyński | youtube.com/Telewizja Dami Radom / Flickr.com/President of Ukraine

Szydło: Za sukcesy PiS odpowiada prezes Kaczyński, tylko od prezesa Kaczyńskiego zależy zwycięstwo Partii

Beata Szydło (PiS) w rozmowie z Radiem Plus podkreśla, że wciąż wierzy w “zwycięstwo PiS” i wskazuje, jakie przesłanki muszą być spełnione, by Partia mogła już trzecią kadencję sprawować władzę. Przede wszystkim jak podkreśla aktywistka warunkiem “zwycięstwa PiS'” jest utrzymanie przywództwa Jarosława Kaczyńskiego w Partii.

Szydło nie kryła, że partia Jarosława Kaczyńskiego mierzy się obecnie z poważnym kryzysem wizerunkowym i utrzymanie władzy wymaga najpierw przezwyciężenia bieżących problemów.

Szydło: Przywództwo prezesa Kaczyńskiego gwarantem trwania Partii u władzy

Ja powiem w ten sposób: oczywiście popełniliśmy wiele błędów i zapewne jeszcze będziemy popełniać, bo takie jest życie i taka jest dynamika polityki (…) W polityce tak jak w życiu – błędów się nie uniknie, ale tak jak powiedziałam, potrzebna jest zdecydowana, szybka reakcja i wtedy, kiedy te błędy są popełniane, trzeba je po prostu naprawiać

przyznaje polityk.

Osobę Jarosława Kaczyńskiego uważa za kluczowy z elementów, które umożliwiłby trwanie PiS u władzy.

Dla mnie jest jasne, że PiS, nasz obóz polityczny (…) [mógł – red.] odnosić takie sukcesy tylko i wyłącznie dlatego, że naszym liderem, szefem jest Jarosław Kaczyński. Przyszłość PiS, ZP będzie również przebiegała w sposób bardzo rozwojowy, jeżeli Jarosław Kaczyński będzie nadal nam liderował. Nie ma dla mnie dyskusji w ogóle o zmianie lidera

zaznacza działaczka Partii.

Z wypowiedzi Szydło można wywnioskować, że uważa ona przywództwo Jarosława Kaczyńskiego w Partii za kluczową przesłankę do kolejnego “zwycięstwa PiS” i gwarant realizacji programu. “Nie powinno być rozmowy na temat zmiany prezesa PiS” – podkreśla.

Uważam, że tylko i wyłącznie Jarosław Kaczyński jest w tej chwili w stanie poprowadzić nas do zwycięstwa

mówi.

Prowadzący rozmowę red. Prusinowski poprosił polityk o określenie się, czy ta zamierza nadal zasiadać na posadzie europosła, czy też zdecyduje się na powrót do krajowej polityki i wesprze Partię w jej walce o trzecią kadencję u władzy.

Wyjaśniła, że obecnie jest “czas na dyskusję, na temat tego, jaki będzie kształt list” wyborczych. Jak zaznacza, liczy na to, że sojusz pomiędzy PiS a ludźmi Zbigniewa Ziobry pomimo coraz mocniejszych tarć zostanie utrzymany i obie partie zawalczą wspólnie o utrzymanie władzy.

Redaktor Prusinowski dopytywał, czy Szydło jest gotowa wystartować w wyborach krajowych, jeżeli taka będzie decyzja władz Partii. Aktywistka podkreśliła, że jeśli Partia tak postanowi, ona “jest gotowa wspierać PiS” i “będzie to robić z całym zaangażowaniem”.

CZYTAJ TEŻ: Zacharowa: “Ucierpiały żubry”. Rosja lekceważąco o płocie na polsko-białoruskiej granicy

Źródło: Radio Plus / 300polityka.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =

Zobacz również