polskaracja.pl pis
źródło: PiS / WIkimedia Commons/Prawo i Sprawiedliwość

Radna z Nowego Sącza opuściła klub Prawa i Sprawiedliwości. O swojej decyzji poinformowała na Facebooku

Barbara Jurowicz, radna z Nowego Sącza, poinformowała na Facebooku, że rezygnuje z członkostwa w klubie Prawa i Sprawiedliwości. W tym celu opublikowała oświadczenie.

– Klub Radnych “Prawo i Sprawiedliwość” w Radzie Miasta Nowego Sącza przyjął informację o rezygnacji koleżanki Barbary Jurowicz z dalszego członkostwa w Klubie. Pani Barbara Jurowicz, jak deklaruje od dłuższego czasu, nie jest zainteresowana ponownym ubieganiem się o mandat radnej, stąd jej decyzja. Nasz Klub do końca bieżącej kadencji, a u progu kolejnej kampanii wyborczej przed najbliższymi wyborami samorządowymi wymaga od swoich członków pełnego zaangażowania i gotowości do wytężonej pracy na rzecz realizacji celów programowych i ochrony słusznego interesu mieszkańców Nowego Sącza. W związku z tym przyjmujemy do wiadomości decyzję koleżanki radnej Barbary Jurowicz — przekazali członkowie klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Radna wyjaśniła, że nie planuje już więcej startować w kolejnych wyborach samorządowych. Ponadto dodała, że nie chce już angażować się w kampanię wyborczą.

– Każdy musi pracować na rzecz swojego ugrupowania, ale ja nie zamierzam się jakoś mocno angażować w kampanię wyborczą, stąd moja decyzja o odejściu z klubu – uzasadniła radna.

Narastające problemy PiS

W ubiegłym roku PiS utracił większość w sądeckiej radzie miasta. Zaczęło się od rezygnacji Iwony Mularczyk z funkcji Przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza. Zastąpił ją Krzysztof Głuc z Porozumienia. Wchodzi ono w skład nowego klubu “Sojusz dla Nowego Sącza”. Wówczas PiS utraciło większość w radzie miasta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Berlusconi opuścił oddział intensywnej terapii. Jak się czuje były premier Włoch?

źródło: Głos24 / Onet / MiastoNS

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również