polskaracja.pl: Potężny pożar w Sopocie
źródło: Screen z Facebooka

Pożar w sopockiej kamienicy. Silny wiatr przeszkadzał w akcji ratunkowej i gaśniczej

Z piątku na sobotę 17-18 lutego miał miejsce potężny pożar. W ogniu stanęła kamienica przy ul. Abrahama w Sopocie. Służby musiały ewakuować aż 20 osób.

W akcji ratunkowej, która była utrudniona przez warunki pogodowe, brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej. Silny wiatr wiejący z siłą ponad 100 km/h sprawiał, że działania straży były prawdziwym wyzwaniem.

Przed północą w jednej z sopockich kamienic, wybuchł groźny pożar. Na miejscu zjawili się strażacy, policja i pogotowie ratunkowe.

– Po godzinie 23:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o palącym się dachu pięciopiętrowej kamienicy przy ul. Abrahama w Sopocie. Na miejsce pożaru zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej – mówił oficer dyżurny wojewódzkiego stanowiska kierowania ratownictwem Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Długa i wyczerpująca akcja służb

W gaszenie pożaru zaangażowały się jednostki z całego rejonu m.in. z Sopotu, Gdańska i Gdyni. Ogień całkowicie zajął dach budynku, a większość obiektu spłonęła. Obraz zniszczeń widać na zdjęciach i nagraniach, które obiegły sieć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraina jest bliska zwycięstwa? Wołodymyr Zełenski posłużył się pewną metaforą

źródło: PAP / RMF FM

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również