Polskaracja.pl: Potężny pożar
źródło: pixabay.com

Płonie kolejne składowisko odpadów. Apel do mieszkańców o pozostanie w domach

Ogniem zajęło się kolejne składowisko odpadów komunalnych. Tym razem do pożaru doszło w okolicach Płocka. Mieszkańcy okolicznego Miszewa otrzymali polecenie, by nie wychodzić z domu.

– W tej chwili pali się składowisko odpadów w Nowym Miszewie. Są to – ze względu na selekcję – odpady zmieszane. Pali się sterta mniej więcej 50 na 60 na 10 metrów. W tej chwili w gaszenie pożaru zaangażowani są strażacy Państwowej Straży Pożarnej, ochotniczych straży pożarnych i zakładowej straży pożarnej PKN Orlen – powiedział oficer prasowy komendanta miejskiego państwowej straży pożarnej w Płocku mł. bryg. Edward Mysera.

Apel do mieszkańców

– Są to odpady zmieszane, jest tam folia i różne inne rzeczy, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego apelujemy do mieszkańców o to, aby pozostali w domach i pozamykali okna tak, aby nie wdychać produktów spalania – dodał.

Na miejscu pojawił się sztab kryzysowy i zespół ratunkowy. Zaapelowano również do mieszkańców, by ci nie wychodzili z domów. Szczęśliwie pożar po kilku godzinach udało się opanować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gen. Polko szczerze o Grupie Wagnera. “Należy się obawiać”

źródło: Polskie Radio 24 / Płock.wyborcza.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również