polskaracja.pl: Nie żyje Tina Turner
źródło: Screen z kanału YouTube

“Oczarowała miliony fanów na całym świecie”. Nie żyje Tina Turner

Nie żyje gwiazda rock’n rolla Tina Turner, która zmagała się z ciężką chorobą. Wokalistka miała 83 lata. Zmarła w swoim domu niedaleko Zurychu w Szwajcarii.

– Swoją muzyką i bezgraniczną pasją życia oczarowała miliony fanów na całym świecie i zainspirowała przyszłe gwiazdy. Dziś żegnamy drogiego przyjaciela, który pozostawił nam wszystkim swoje największe dzieło: swoją muzykę” Tino, będzie nam Ciebie bardzo brakowało – przekazano w oświadczeniu po śmierci Turner.

Tina Turner, a właściwie Anna Mae Bullock urodziła się 26 listopada 1939 w Stanach Zjednoczonych. W latach 80. stała się prawdziwą i niekwestionowaną królową Rock ‘n’ Rolla. Do nagrody Grammy nominowano ją 25 razy.

Burzliwe życie gwiazdy muzyki

Piosenkarka nie miała łatwego życia, w 1978 roku rozwiodła się ze swoim mężem, który ją bił i znęcał się nad nią psychicznie.

W 1986 roku związała się z drugim mężem Erwinem Bachem – młodszym od niej o 16 lat producentem płyt. Para zamieszkała nad malowniczym Jeziorem Zuryskim. Ślub z drugim partnerem wzięła po 27 latach. Odbył się on w obrządku buddyjskim. Po trudnych chwilach Turner zdecydowała się przejść na buddyzm, który miał być dla niej odskocznią i sposobem radzenia sobie z emocjami po pierwszym nieudanym małżeństwie. Gwiazda podupadła w ostatnich latach na zdrowiu. Kilka tygodni po swoim drugim ślubie przeszła udar mózgu, po którym na nowo musiała uczyć się podstawowych czynności. Krótko potem zdiagnozowano u niej nowotwór jelita grubego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Miedwiediew wpadł w furię i zaczął grozić. Wspomina o “szumowinach”, które należy zlikwidować

źródło: Polsat News / Onet

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również