polskaracja.pl afera mon
źródło: | Fot. Flickr - 대한민국 국군 Republic of Korea Armed Forces / Flickr - Kancelaria Premiera

Nowa afera rządu PiS? “To przekręt 100-lecia na setki miliardów złotych”

Poseł Paweł Bejda, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej zasygnalizował w mediach społecznościowych, że nowa rządowa afera może wyrosnąć z powodu zakupów, jakie w ostatnim czasie MON dokonuje na potrzeby Wojska Polskiego.

Poseł przypomniał, że w grudniu 2022 roku prominentni przedstawiciele obozu władzy z Mateuszem Morawieckim i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem na czele chwalili się, uważając za sukces zakupienie dział samobieżnych K9 z Korei Południowej.

Następnie polityk opozycji powołał się na odpowiedź, jaka została udzielona na złożoną przez niego interpelację. Wynika z niej, że zakupione przez MON koreańskie działa były już poddane remontowi.

Odpowiadając(…) w sprawie jakości kupionych w Korei Południowej haubic K9, uprzejmie informuję, że pierwsze zakontraktowane haubice samobieżne rodziny K9 zostały wyprodukowane w latach 2008-2010 oraz 2021-2022 – i poddane remontowi głównemu

–czytamy w odpowiedzi na poselską interpelację.

Poseł przypomniał, że według planów MON, zakupione od Koreańczyków K9 miały uzupełnić lukę, jaka w Siłach Zbrojnych RP powstała wskutek przekazania polskich armatohaubic “Krab” dla Ukrainy.

W grudniu ub.r Mariusz Błaszczak i Mateusz Morawiecki jako sukces PiS chwalili się haubicami K9 z KPłd, za 11 mld zł. Okazuje się, że wyprodukowano je w 2008 r. i poddano remontowi. I to ma zastąpić polskie Kraby przekazane Ukrainie?

–napisał poseł w mediach społecznościowych.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod wpisem.

Afera na setki miliardów?

W innym wpisie poseł wskazuje, że zakupy dokonywane obecnie przez MON to może być afera na – jak zaznacza – “setki miliardów złotych”.

1000 czołgów, 672 haubice, 288 wyrzutni rakietowych i 50 samolotów. To wszystko, bez przetargów kupuje Mariusz Błaszczak w trybie pilnej potrzeby operacyjnej, ale z dostawami za kilka lat. To przekręt stulecia na setki miliardów złotych???!!!

–czytamy na profilu posła Bejdy.

CZYTAJ TEŻ: Ponad 100 posłów otrzymuje specjalny dodatek do wypłaty. Rekordzista z PiS na godzinę zarabia więcej niż Ronaldo

Źródła: Twitter / sejm.gov / PolskaRacja.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − sześć =

Zobacz również