Motor Lublin - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/Motor Lublin

Motor Lublin z dużą aferą. Prezes klubu zaatakowany przez portugalskiego trenera

Ostatnio media obiegła wiadomość o konflikcie między trenerem Goncalo Feio, a prezesem lubelskiego klubu Pawłem Tomczykiem. Spór wyjątkowo zaognił się po niedzielnym meczu, kiedy to Motor Lublin zagrał z GKS Jastrzębie. W wyniku kłótni prezes… musiał trafić do szpitala chwilę przed konferencją prasową.

Do sprzeczki doszło po wygranym przez Motor meczu z GKS Jastrzębiem 2:1. Trener Feio miał obrazić rzeczniczkę prasową klubu Paulinę Maciążek, przez co kobieta nie zgodziła się na dalsze prowadzenie spotkania.

Klub wydał specjalne oświadczenie, w którym to przedstawił cały przebieg zajścia między Feio a Tomczykiem. Portugalczyk miał kopnąć w biurko i rzucić w niego kuwetką na dokumenty. Prezes trafił do szpitala z rozciętym łukiem brwiowym. Obecnie mężczyzna przebywa na długim zwolnieniu lekarskim. Serwis sport.pl podaje, że Tomczyk miał stanąć w obronie rzeczniczki prasowej klubu, co było powodem kłótni.

W górę serca i … kuwetki na dokumenty?

Według trenera, Tomczyk podczas zajścia był pod wpływem alkoholu. Nie wykazały tego jednak badania przeprowadzone w szpitalu.

Na dzisiaj zostało zwołane nadzwyczajne posiedzenie Rady Nadzorczej Spółki Motor Lublin S.A., która ma rzucić światło na sprawę. Ponadto Rzecznik Dyscyplinarny Polskiego Związku Piłki Nożnej – Adam Gilarski wszczął postępowanie wyjaśniające i zobowiązał Motor do przedstawiania informacji oraz wyników badań lekarskich Pawła Tomczyka.

O konflikcie na linii Feio – Tomczyk wiadomo już od dawna. Trener kilkakrotnie zaatakował publicznie Tomczyka za mniemaną szkodliwą działalność przeciwko Motorowi.

To dla mnie trudna sytuacja, w której osoba ciesząca się moim zaufaniem, wsparciem atakuje mnie publicznie. (…) Warunki pracy przygotowane dla pierwszego zespołu i trenera są jednymi z najlepszych w tej lidze. Przed nami kolejna runda, która będzie sprawdzianem dla całego sztabu, drużyny oraz trenera

– napisał w specjalnym oświadczeniu prezes piłkarskiego klubu Motor Lublin.

Sport.pl informuje o próbach skłócenia Tomczyka z właścicielem klubu, mówi się także o nieoficjalnej zmowie z chuliganami Motoru.

– To on miał podburzać ich przeciwko działaniom klubu, a ci jasno dawali znać, po czyjej są stronie – skandując podczas meczów imię i nazwisko portugalskiego trenera

– podaje serwis.

źródło: Donald.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również