Matecki - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/Facebook/Twitter

Matecki, król prawicowego Internetu przegrał w sądzie z Piotrem Kusem z Ruchu Wku**ionych: Nigdy nie bójcie się wygrywać z władzą

Matecki przegrał wytyczony przez siebie proces z prywatnego aktu oskarżenia. Postępowanie sądowe trwało od marca 2021 i dotyczyło nieprzychylnych beneficjentowi grupy trzymającej władzę komentarzy Piotra Kusa. Niepokorny obywatel to twórca facebookowego profilu Ruch Wku**ionych. Mężczyzna poinformował, że wygrał z radnym SP we wszystkich instancjach.

Matecki to dzisiaj radny SP. Ziobrysta posiada wiele grup w Internecie o charakterze sprzyjającym partii i wyraźnie anty-opozycyjnym. Przez lata Matecki budował swoją markę w oparciu o kanał w serwisie YouTube, czyli Prawicowy Internet. Jako samozwańczy król pisowskiej części mediów społecznościowych, trzeciorzędny polityk już w 2019 liczył na karierę posła. Przeliczył się, bowiem w Szczecinie w walce o głosy wyborców pokonali go bardziej doświadczeni i starsi koledzy.

Matecki przegrał z obywatelem Piotrem Kusem

Piotr Kus, twórca popularnego fanpejdża Ruch Wku**ionych, zainteresował się postacią króla Prawicowego Internetu po tym, jak odkrył kto stał za agresywną kampanią wymierzoną w imigrantów w 2015 roku. Piotr Kus przypisał Mateckiemu autorstwo licznych, anonimowych komentarzy sprzyjających PiS w kampanii wyborczej.

– Buduje swoją karierę na nienawiści i kłamstwie i nie może pełnić funkcji publicznych

– ocenił obywatel, oczyszczony przez sąd z zarzutów “nękania” beneficjenta grupy trzymającej władzę.

Matecki twierdził, że komentarze Piotra Kusa i prowadzone przez niego śledztwo obywatelskie “przekroczyło wszelkie normy”.

– Używał wobec mnie sformułowań takich jak: ‘faszysta’, ‘damski bokser’, ‘faszystowska pała’, ‘antysemita’ czy ‘pedo aktywista’ – w kontekście mojej przynależności do Kościoła Katolickiego

– skarżył się i żalił polityk ziobrystów.

Szczeciński radny wszedł pod lupę Gazety Wyborczej, która dotarła do prywatnego aktu oskarżenia o rzekome nękanie. Matecki wypunktował 11 głównych zarzutów dotyczących użycia 25 słów, które radny uznał za “naruszenie dóbr osobistych”. 19 września 2022 roku Sąd Rejonowy w Szczecinie uniewinnił Piotra Kusa i oczyścił z większości zarzutów. Sąd podkreślił, że jedynym przewinieniem było określenie ziobrysty “amebą”. Bloger Piotr Kus odwołał się od wyroku, bowiem miał zapłacić grzywnę na cel społeczny. Mateckiemu też wyrok się nie spodobał, bo został zmuszony do pokrycia 80 procent kosztów sądowych.

“Nigdy nie bójcie się wygrywać z władzą”.

Sprawa znalazła swój finał 20 stycznia w Sądzie Apelacyjnym. Bloger z Ruchu Wku**ionych poinformował o korzystnym dla siebie wyroku w mediach społecznościowych.

– Wygrałem z Mateckim we wszystkich instancjach. Zostałem oczyszczony ze wszystkich zarzutów. 11/11, wyrok jest prawomocny. Wszystkie zarzuty Mateckiego upadły. Nigdy nie bójcie się wygrywać z władzą

– napisał na Twitterze Piotr Kus.

Kus został oczyszczony ze wszystkich jedenastu zarzutów. Taki obrót spraw bardzo rozdrażnił Mateckiego, który zapowiedział, że “pójdzie z tym wyrokiem do Sądu Najwyższego”.

– Przed chwilą sędzia Przemysław Laska uznał, że jeśli jesteś politykiem to można wszystko o Tobie powiedzieć, w tym w oczywisty sposób skłamać, znieważyć – tylko dlatego, że jesteś osobą publiczną

skarżył i żalił się na Twitterze Matecki.

ZOBACZ TEŻ: Donald Tusk punktuje grupę trzymającą władzę: Tysiąc ludzi wychodzi na ulice w Piotrkowie Trybunalskim bo nie mają żadnej szansy zapłacić za ciepło

źródło: szczecin.wyborcza.pl/Twitter

+1
3
+1
4
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również