polskaracja.pl: Macron w kłopotliwym położeniu
źródło: CC BY 2.0, flickr.com

Macron w kłopotliwym położeniu. Tylko 26 procent Francuzów ocenia go pozytywnie

Jak wynika z sondażu BVA dla stacji RTL, zaledwie 26 proc. Francuzów pozytywnie ocenia działania prezydenta Macrona. Polityk został ostatnio wygwizdany na spotkaniu z wyborcami, tuż po wprowadzeniu kontrowersyjnej reformy emerytalnej.

Piątkowy sondaż nie pozostawia wątpliwości. Prezydent Macron jest najgorzej oceniany od czasu manifestacji “żółtych kamizelek”. Polityk został ostatnio wygwizdany w czasie spotkań z wyborcami w regionie Grade East i Alzacji. Spotkania te miały mu pozwolić na “nawiązanie kontaktu z Francuzami”.

Szef państwa został powitany przez zgromadzonych “koncertem garnków”. Obywatele domagali się jego dymisji. Jeżeli chodzi o premier Borne, to w najnowszym sondażu zdobyła ona jedynie 27 proc. poparcia.

Narastająca fala niezadowolenia

63 proc. obywateli Francji chce dalej walczyć w proteście przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego, natomiast 74 proc. jest zdania, że prezydent „postąpił niewłaściwie, ogłaszając szybko ustawę” w monitorze urzędowym. 70 proc. ankietowanych zadeklarowało także brak zaufania wobec innych członków rządu. Chodzi m.in. o ministra sprawiedliwości Erica Duppond-Morettiego, ministra zdrowia Francois Brauna, ministra pracy Oliviera Dussopta oraz ministra edukacji Papa Ndiaye’ego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Wyję z bólu”. Agata Młynarska szczerze o swoich dolegliwościach zdrowotnych

źródło: PAP / wnp.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również