Debata wyborcza odbędzie się w TVP polskaracja.pl
źródło: fot. pasek-tvpis.pl

Debata wyborcza odbędzie się w TVP. Telewizja publiczna rozesłała zaproszenia

Debata wyborcza w Telewizji Polskiej stała się faktem. Spotkanie przedstawicieli 6 największych partii politycznych odbędzie się 9 października. Do tej pory jeszcze nie ustalono, kto konkretnie pojawi się w studiu TVP.

Jak informują Onet i Wirtualna Polska, debata wyborcza TVP ma odbyć się 9 października o godzinie 21 bez publiczności w studiu. W programie wezmą udział przedstawiciele 6 ugrupowań, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych. W budynku przy ulicy Woronicza pojawią się politycy Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi, Lewicy, Konfederacji oraz Bezpartyjnych Samorządowców. Obecnie nie podano informacji co do ustalenia listy reprezentantów.

W najbliższą środę ma mieć miejsce spotkanie organizacyjne, na którym uczestnicy debaty będą między innymi losować kolejność wypowiedzi. Nie wiadomo także kto poprowadzi spotkanie polityków 9 października.

Debata w rządowej telewizji

– To zaproszenie nie jest dla nas żadnym zdziwieniem. TVP nie robi nam żadnej łaski. To jest telewizja opłacana z budżetu państwa, która ma obowiązek przedstawiać całe spektrum polityczne. A w ostatnich latach nas zupełnie pomijali

– powiedział w rozmowie z Onetem Witold Tumanowicz, szef sztabu Konfederacji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że Lewicę będzie reprezentowała Joanna Scheuring-Wielgus, Agnieszka Dziemianowicz Bąk lub Katarzyna Kotula.

źródło: Donald.pl

+1
0
+1
0
+1
4
+1
3
+1
2
+1
0
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również