polskaracja.pl jaki pis
źródło: | FB - OMZRiK

Grupa europosłów PiS i SolPolu zostanie skazana? Immunitet może stracić m.in. Jaki

Europosłowie PiS stracą immunitety? Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) poinformował, że Parlament Europejski przyjął jego wniosek o wszczęcie procedury pozbawienia immunitetu szeregu europosłów z PiS.

Czterej działacze PiS zostali oskarżeni przez fundatora OMZRiK, Rafała Gawła.

“Rafał Gaweł oskarżył w procesie karnym Beatę Kempę, Patryka Jakiego, Beatę Mazurek i Tomasza Porębę o popełnienie przestępstw rasistowskich na terenie Polski”

– czytamy na profilu ośrodka.

Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów potwierdził, że akt oskarżenia skierowany przeciwko działaczom partyjnym ma podstawy prawne, ale proces sądowy nie mógł ruszyć, ponieważ oskarżeni aktywiści próbowali uniknąć odpowiedzialności karnej, korzystając z immunitetów przysługujących eurodeputowanym.

Europarlament uchyli immunitety?

Jak przekazał OMZRiK, sędzia sądu rejonowego Edyta Snastin-Jurkun skierowała do Parlamentu Europejskiego dokumenty, w których ośrodek wnioskował o pozbawienie immunitetów wymienionych europosłów. Odpowiednie organy PE zadecydowały 3 lutego o przyjęciu wniosku, tym samym ruszyła procedura pozbawienia immunitetów eurodeputowanych. Wkrótce eurodeputowani wszystkich krajów członkowskich UE zagłosują ws. pozbawienia immunitetów: Patryka Jakiego, Beaty Kempy, Beaty Mazurek i Tomasza Poręby.

Przedmiotem procesu karnego przeciwko wyżej wymienionym członkom PiS jest sprawa rasistowskich treści wyprodukowanych i publikowanych na zlecenie Prawa i Sprawiedliwości podczas kampanii wyborczej do samorządów

– poinformował OMZRiK.

Ośrodek wskazał, że w tym samym procesie oskarżeni są również inni przedstawiciele obozu władzy: Piotr Gliński, Mariusz Błaszczak oraz Krystyna Pawłowicz, jednak ewentualne pozbawienie ich immunitetów leży w gestii polskiego parlamentu.

Ta sprawa pokazuje, że konsekwencja, upór i profesjonalne działania, jakie prowadzi nasz Ośrodek, potrafią doprowadzić do postawienia przed sądem nawet tych, których Zbigniew Ziobro uczynił bezkarnymi

– podsumował ośrodek.

CZYTAJ TEŻ: Donald Tusk publikuje wymowne nagranie. “Im się już naprawdę w… poprzewracało” [WIDEO]

Źródło: OMZRiK

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 7 =

Zobacz również