polskaracja.pl: Gęsty dym nad Zieloną Górą
źródło: Screen z kanału YouTube

Czarna chmura dymu nad Zieloną Górą. Prezydent miasta zarządził pilną ewakuację

Nad Zieloną Górą widać gęstą chmurę czarnego dymu. Ogień został opanowany, jednak mieszkańcom wciąż grozi zatrucie toksycznym dymem. Prezydent miasta zarządził pilną ewakuację.

Pożar przy ulicy Przylep-Zakładowa wybuchł około godziny 15:30. Zapaliły się odpady chemiczny leżące w magazynie.

– Ogień objął całą halę. Na miejscu z żywiołem walczy ponad 40 zastępów straży pożarnej oraz samolot, który zrzuca środek gaśniczy. Co chwilę dochodzi do wybuchów środków chemicznych zgromadzonych w środku hali – tłumaczył rzecznik prasowy straży pożarnej.

Szybko okazało się, że sytuacja jest bardzo groźna, a zanieczyszczenia zagrażające zdrowiu mieszkańców. Ci zostali poinstruowani, by nie otwierali okien i pozostali w domach.

Apel do mieszkańców Zielonej Góry

– Zachowaj ostrożność, nie zbliżaj się do miejsca pożaru. Jeśli możesz zostań w domu, zamknij okna – przekazano.

Prezydent miasta zdecydował o ewakuacji mieszkańców z sołectwa Przylep. Wiadomo, że zapaliły się odpady na prywatnym składowisku, z którym Zielona Góra od lat ma problemy.

– Mieszkańcy zostaną przewiezieni autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji do wyznaczonych przez miasto miejsc. Prosimy o szybkie przygotowanie się do ewakuacji i zabranie ze sobą tylko najpotrzebniejszych rzeczy – poinformował Janusz Kubicki w mediach społecznościowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje znany przedsiębiorca. Znaleziono go w pokoju hotelowym

źródło: Polskie Radio 24 / TVN24

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również