polskaracja.pl: Kobieta wtargnęła pod tramwaj
źródło: Screen z Twittera PikuśPOL

Patrzyła w telefon i weszła pod tramwaj. Policja publikuje nagranie ku przestrodze

Media obiegło niepokojące nagranie z Chorzowa. Widać na nim młodą kobietę, która była tak zajęta telefonem, że nie zauważyła nadjeżdżającego tramwaju. 32-latka, zanim się spostrzegła, weszła na torowisko. Policja opublikowała nagranie ze zdarzenia ku przestrodze.

– Do wypadku doszło w miniony piątek tuż po 13.00 na torowisku w kierunku Katowic. 32-letnia mieszkanka miasta przechodziła z przystanku autobusowego Chorzów AKS w kierunku ul. Paderewskiego – przekazała chorzowska policja.

Media zajmują naszą uwagę każdego dnia. O negatywnym ich wpływie na koncentrację przekonała się młoda mieszkanka Chorzowa, która z telefonem w ręce weszła wprost pod tramwaj. Poszkodowana szczęśliwie przeżyła, doznała jednak urazu głowy i trafiła do szpitala.

Patrząc w telefon weszła na torowisko

– Chorzowianka nie rozejrzała się, czy nic nie jedzie. Dodatkowo trzymała w ręku telefon, a w uszach miała słuchawki. Brak obserwacji otoczenia i korzystanie z telefonu, doprowadziło do wypadku – dodają mundurowi.

Kierowca pojazdu wykazał się refleksem i błyskawicznie zahamował. W wyniku nagłego zatrzymania tramwaju ucierpiała 75-letnia kobieta, która doznała urazu nogi.

– Apelujemy do wszystkich o rozwagę i pamiętanie o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Upewnijmy się, czy możemy w bezpieczny sposób przejść na drugą stronę jezdni lub torowiska. Przypominamy również, że korzystanie z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób ograniczający nam obserwację podczas pokonywania jezdni, drogi dla rowerów, czy też torowiska, jest wykroczeniem – poinformował asp. szt. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy chorzowskich policjantów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Mamy do czynienia z przestępstwem”. Grzegorz Braun ostro o cenzurze “Najwyższego Czasu!”

źródło: Auto Moto / Polsat News

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również