polskaracja.pl
źródło: polskaracja.pl

Białoruskie śmigłowce na terenie Polski. Jest oświadczenie MON


Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej wydało oficjalne oświadczenie. Białoruskie śmigłowce faktycznie naruszyły polską przestrzeń powietrzną.

– Po przedstawieniu przez dowódców i szefów służb wniosków z analizy sytuacji ustalono, że dzisiaj, 1 sierpnia 2023 r. doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez dwa śmigłowce białoruskie, które realizowały szkolenie w pobliżu granicy – czytamy w komunikacie wydanym przez MON.

Na początku MON wykluczał scenariusz naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej. Dopiero po upływie pewnego czasu i wnikliwych analizach w tej sprawie przyznano, że do incydentu jednak doszło.

– Przekroczenie granicy miało miejsce w rejonie Białowieży na bardzo niskiej wysokości, utrudniającej wykrycie przez systemy radarowe. Dlatego też w porannym komunikacie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że polskie systemy radiolokacyjne nie odnotowały naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej – poinformowano.

Minister Błaszczak zdecydował powiększeniu liczby żołnierzy na granicy oraz wydzieleniu dodatkowych sił i środków. Dodatkowo o sprawie poinformowano NATO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Produkowali narkotyki na zapleczu piekarni. CBŚP zatrzymało 4 osoby

źródło: RMF FM / MON

+1
0
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również