polskaracja.pl: Facebook
źródło: pixabay.com

BBC: Fala zwolnień pracowników Facebooka. Pracę straci mnóstwo osób

Koncern Meta, właściciel sieci społecznościowej Facebook podjął decyzję o kolejnej fali zwolnień pracowników. Pracę może stracić nawet 10 tys. osób. O szczegółach informuje BBC.

Twórca Facebooka Mark Zuckerberg zapowiedział, że zwolnienia służą przede wszystkim podniesieniu wydajności przedsiębiorstwa i dostosowania się do nowej rzeczywistości gospodarczej. Koncern w ostatnich miesiącach zainwestował miliardy dolarów w budowę tzw. “Metaversum”. W wirtualnej rzeczywistości mieliśmy przebywać, pracować, bawić się i żyć. Koncern produkuje okulary VR, które są w stanie zapewnić złudzenie przeżywania innego świata. Zuckerberg w swój pomysł zainwestował miliardy dolarów i ostatecznie musiał się z niego wycofać. Rzeczywistość postpandemiczna wymusiła na koncernach technologicznych olbrzymie cięcia kosztów. Głębsze zmiany zainicjował Elon Musk, który zwolnił tysiące pracowników z Twittera. Ten krok powieliły inne, znane koncerny takie, jak Google, Amazon, czy Microsoft.

To nie koniec redukcji

Meta, która jest właścicielem Instagrama, czy komunikatora WhatsApp wzięła się zwolnienia pracowników. Wszystko ze względu na zmniejszenie rynku reklam w 2022 roku. Za sprawą pierwszej fali zwolnień, która miała miejsce w ub. roku, z pracą pożegnało się ok. 11 tys. osób. Na pierwszy ogień poszli pracownicy zajmujący się rekrutacją. Następnie pracownicy działów IT i działów biznesowych, czy administracyjnych. BBC przypomina, że od początku roku na całym świecie pracę w branży internetowej straciło nawet 170 tys. osób. (Amazon, Google).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Makabra w łódzkiej kamienicy. Strażacy odkryli w mieszkaniu zwłoki młodej pary

źródło: Interia / Onet / money.pl

+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również